Tréningový plán s inštruktážnymi videami ‘Funkčné Telo 1’

Séria tréningových plánov „Funkčné telo“ je unikátnym nástrojom pre zlepšenie pohybových schopností vášho organizmu ako celku. Či ste profesionálnym športovcom, rekreačným bežcom, vášnivým turistom alebo sa len radi hýbete tak budete benefitovať z lepšieho fungovania vášho tela.

Chcem e-book

Zvládnutím týchto tréningových plánov získate: 

 • lepšia mobilita
 • schopnosť lepšie generovať silu
 • väčšiu prevenciu pred zraneniami
 • lepšie pohybové schopnosti
 • rýchlejšiu regeneráciu
 • lepšiu lokomóciu

Prečo „Funkčné telo“?

Programy funkčné telo sú zamerané na zlepšenie všeobecných pohybových schopností. Vytvorili sme unikátny systém, ktorým si Váš plán zindividualizujete podľa vašich aktuálnych potrieb.

Všetky cviky sú zaradené do svojich kategórií, ktorými sú:

 • funkčná panva
 • funkčná hruď
 • funkčné bedrá
 • funkčné jadro
 • riešenie bežného kompenzačného vzoru
 • bonusová kategória (kombinácia viacero kategórií)

Úrovne

Všetky kategórie cvikov majú viacero úrovní, program začnete na najľahšej a časom sa vypracujete k najnáročnejšejTýmto si sami vytvoríte jedinečný postup, ktorý bude len a len Váš. Ku všetkým cvikom v programe nájdete foto-textový a video návod.

Chcem e-book

Program funkčné telo 1 je vhodný naozaj pre každého bez hocijakej športovej histórie, tak pokiaľ chcete aby Vaše telo lepšie fungovalo toto je pohybový program pre Vás. Ďalšie úrovne pripravujeme a môžete ich očakávať v neďalekej budúcnosti.

Chcem e-book

Prečo sme „Funkčné telo“ vytvorili?

Chceli sme ponúknuť ľudom možnosť hýbať sa lepšie, bez bolesti a s radosťou bez ohľadu na to, čo ich robí šťastnými. Pohyb je súčasťou nás všetkých tak prečo sa nehýbať najlepšie ako môžeme? Vnímame, že trh je presýtený mnohými tréningovými plánmi, z ktorých niektoré sú zamerané na rovnaké ciele ako ten náš. My ponúkame síce technicky veľmi náročné cviky ale v podobe, ktorá je do takej miery zjednodušená, že ju zvládne naozaj každý, čím docielime doposiaľ nevídané výsledky. Kombináciou mnohých overených metód, konceptov a v neposlednom rade našou praxou z oblasti kondičného trénerstva a fyzioterapie sme vytvorili náš koncept, ktorý je naozaj jedinečný a v našich končinách úplne unikátny. Nie avšak unikátny len preto aby bol iný ale unikátny preto, že funguje ako žiaden iný. 

Zakúpiť e-book

Otázky a odpovede

Čo týmto plánom dosiahnem?

Zlepšenie pohybových schopností, prevenciu zranení, lepšiu kontrolu nad svojim telom a mnoho ďalších benefitov

Koľko tento plán trvá?

Minimálna dĺžka „funkčného tela“ je 8 týždňov, no nie je to časovo ohraničené. Budeme radi ak bude plán zaradený do bežnej rutiny. 

V čom je tento plán iný?

Iný je v tom, že každý sa bude posúvať svojim tempom a podľa svojich schopností. Dali sme dokopy zaujímavý koncept pri ktorom sa budú cvičenia meniť po dosiahnutí istých milníkov. 

Ako môže byť tento plán vhodný pre každého?

Silné sedacie svaly, hamstringy a šikmé brušné svaly sú základ pre udržiavanie tela oproti gravitácií a mobilný hrudný kôš a panva sú základ pre udržanie rozmanitých pohybových schopností z čoho bude benefitovať či už hobbik alebo profesionál. 

Koľko budem mať v plánu prístup?

Plán je Váš na trvalo, neexistuje žiadne časové obmedzenie.

Je „funkčné telo“ vhodné aj pokiaľ som zranený?

Pokiaľ ste zranený alebo máte iné zdravotné problémy a komplikácke odporučujeme vykonávanie plánu prekonzultovať s vašim lekárom. Plán nie je náhrada za žiadnu formu odbornej liečby. Na veľké množstvo otázok Vám samozrejme odpovieme aj my a budeme sa Vás snažiť naviesť.

Koľko trvá jeden tréningový deň vo „funkčnom tele“?

Predpokladaný čas tréningovej jednotky je od začiatku cca 15minút až po maximálne 30 minút pri konci plánu.

Kedy budem vedieť, že som plán úspešne zvládol a môžem ísť na „funkčné telo 2“?

Pokiaľ zvládnete všetky finálne progresie tak môžete prestúpíť „na funkčné telo 2“.

Môžem brať tento program ako náhradu klasického tréningového plánu?

Tento program je vhodný ako doplnok pre hociaký iný tréningový plán keďže ním zlepšíme všeobecné pohybové možnosti, efektivitu pri cvičení atď. Pre začiatočníka môže slúžiť ako skvelý odrazový mostík do sveta pohybu.

Chcem e-book