Workshopy "sedavá práca" a "dýchanie"

Fieldset
Workshopy "sedavá práca" a "dýchanie"
23. 4. 2022 - 9:30

Dňa 23.4.2022 v priestoroch CO krytu OC južanka v Trenčíne sme si pre vás pripravili dva nové workshopy, z ktorých si môžete vziať veľa užitočných teoretických ale samozrejme aj praktických rád. Môžete sa zúčastniť na oboch alebo len jednom z ponúkaných, podľa toho, čo vám viac vyhovuje. Okrem teoretických rád a vysvetlenia princípov vás naučíme aj jednoduchým cvičeniam a odovzdáme vám praktické rady, ktoré budete jednoducho schopní zakomponovať do vašej bežnej rutiny. Zároveň budete mať priestor položiť nám vaše otázky, či už počas workshopu alebo nakoniec v časti, ktorá bude určená práve pre otázky a odpovede. Pri zakúpení oboch na vás ale čaká krásna zľava v podobe 10€. Do poznámky nám prosím napíšte, ktorého workshopu sa plánujete zúčastniť.
 

O čo teda tieto workshopy budú?

  Workshop "Sedavá práca"
  Začiatok: 9:30

  Sedenie sa stalo každodennou súčasťou našich životov. Telo je avšak stvorené pre pohyb a tak dlhodobé sedenie môže spôsobovať množstvo problémov. Pokiaľ dlho sedíte a bolí vás spodný alebo aj horný chrbát, krk alebo hlava tak na tomto workshope dostanete praktické rady a nástroje k tomu aby ste si od týchto problémov uľavili. Okrem toho si vysvetlíme, ako týmto problémom predísť v budúcnosti a ako správne sedieť. Súčasťou workshopu je teda veľa teórie, no samozrejme aj praxe, ktorú si môžete ďalej odniesť do vášho každodenného života.

  Prejednávané témy:

  • Aké problémy plynú z dlhodobého sedenia?
  • Ako tieto problémy jednoducho riešiť?
  • Ako im predchádzať?
  • Ako sa dá správne sedieť?
  • Ako zakomponovať tieto princípy do každodenného života, ale jednoducho?

   

  Workshop "Dýchanie"
  Začiatok: 13:30

  Dýchanie je jediný systém tela, ktorým vieme vedome ovplyvniť všetky ostatné. Toto z neho robí veľmi efektívnym nástrojom v riešení mnohých problémov s ľudským telom. No tak ako správnym dýchaním dokážeme zvrátiť, alebo opraviť nejaké nedostatky, tak tým nesprávnym môžeme urobiť presný opak. Čo nesprávne dýchanie spôsobuje a ako dýchať správne? Na tieto otázky a mnoho ďalších dostanete odpoveď na tomto workshope. K teoretickej časti samozrejme patrí aj praktická, na ktorej vám dopodrobna vysvetlíme jednotlivé techniky, ktoré budete potom môcť vykonávať aj doma.

  Prejednávané témy:

  • Čo spôsobuje nesprávne dýchanie?
  • Ako napraviť nesprávny dychový stereotyp?
  • Ako môžeme využiť dýchanie pre správne držanie tela?
  • Ako ovplyvňuje dýchanie našu mentalitu?
  • Ako pracovať so stavmi úzkosti?
  • Ako rehabilitovať po respiračných ochoreniach ?

  Týmto témam sa denno-denne venujeme a vždy nás veľmi teší, keď vieme ľudom pomôcť. Touto formou chceme predať naše informácie a vedomosti väčšiemu počtu ľudí aby sme spoločne tvorili zdravší a štastnejší svet. Veľmi sa na vás tešíme a už sa nemôžeme dočkať na naše stretnutie.

  Fieldset
  Cena
  29€ / 49€
  Dĺžka kurzu
  2.5 hodiny + 2.5 hodiny
  Kurz začína
  23. 4. 2022 - 9:30
  Informácie
  Prezúvky, športové oblečenie, zápisník
  Dátum a čas:
  1650699000

  Chcem sa zapísať